PODRUŽNICA

Poštovani roditelji,

s obzirom da smo bili izloženi COVID-19 pozitivnoj osobi

prema uputama Hrvatskog Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije u suradnji s epidemiološkom djelatnošću

Dječji vrtić „Krijesnica“ , centralni objekt Mali Bukovec i podružnica Veliki

Bukovec,

biti će zatvoren od 02.11.-06.11.2020. godine

zbog potrebe dezinfekcije prostora.

Dječji vrtić „Krijesnica“ u oba objekta početi će s radom u ponedjeljak o9.11.2020. godine.

VAŽNO!

 • Roditelji (jedan od roditelja) izložene djece, polaznika Dječjeg vrtića, moraju se javiti svom liječniku i otvoriti si bolovanje ili koristiti godišnji odmor jer djecu ne smiju ostavljati ostalim ukućanima, naročito koji spadaju u rizičnu skupinu.
 • Roditelji djece koja razvijaju simptome tijekom izolacije javljaju se izabranim liječnicima radi daljnje obrade i liječenja
 • Na kraju završene izolacije ukoliko djeca nisu razvila simptome vraćaju se u kolektiv bez

testiranja

 • COVID-19 pozitivna djeca i djelatnici se vraćaju u kolektiv nakon izlječenja s potvrdom izabranog liječnika da su zdravi i nezarazni bez predočenja negativnog testa

 

SAMOIZOLACIJE / KARANTENA ZA DJEČJE VRTIĆE

( preporuke za roditelje)

Kako je sve više kolektiva koje se moraju stavljati u karantenu zbog izloženosti COVID-19 pozitivnoj osobi nismo u mogućnosti obavijestiti vas svakog osobno o mjeri samoizolacije odnosno karanteni za vas i vaše dijete stoga Vas lijepo molimo da postupate po navedenim preporukama.

 • S djetetom ostaje u izolaciji jedan roditelj i taj roditelj ako je ikako moguće je izolirana jedinica od ostalih članova obitelji ukoliko ostali članovi žele nastaviti raditi ili ići u škole/ vrtiće. Ako je nemoguće odvojiti roditelja od ostale malodobne djece onda ni to dijete ne može u kolektiv ostaje izložen sumnjivom djetetu i roditelj preuzima rizik i njegovog mogućeg oboljenja.
 • Ostali članovi obitelji koji su se odvojili i distancirali od izoliranih mogu normalno na posao, djeca u školu.
 • Izolanti žive kao odvojena jedinica unutar obitelji u stanu i kući bilo bi dobro da se odvoji prostor za njih u odnosu na ostale članove
 • Nikako se približavati ili ostavljati sumnjivo izloženo dijete starijim ili bolesnim osobama
 • Detaljnu uputu o izolaciji pročitajte na stranicama HZJZ https://wwhzjz.hr/sluzba- epidemiologija-prevencija-nezaraznih-bolesti/izolacija-tko-sve-treba-biti-u-njoj-i-pravila-koja- treba-postovati-osoba-koja-je-u-izolaciji-i-koje-skrbe-za-nju/
 • U slučaju pojave simptoma bolesti u djeteta javljate se djetetovom izabranom liječniku

telefonom radi daljnje obrade i liječenja

 • Ukoliko dijete ne razvija simptome bolesti unutar 14 dana izolacije nije potrebo testirati prije povratka u kolektiv
 • Upisivanjem roditelja u platformu kojom pratimo osobe u izolaciji ostvarujete pravo na bolovanje koje vam otvara izabrani liječnik ( reguliranje bolovanja isključivo dogovarate sa vlastitim liječnikom)
 • Ukoliko možete ostvariti rad od kuće to regulirate sa svojim poslodavcem tada vam ne treba

bolovanje

 • Za sva dodatna pojašnjenja vezano uz vašu osobnu situaciju obratite se svom izabranom liječniku
 • Širenje bolesti unutar obitelji ovisi o vašem odgovornom ponašanju

Hvala na razumijevanju!