Sukladno članku 19. Statuta Dječjeg vrtića „Krijesnica“ (KLASA:011-05/22-01/01, URBROJ:2186-169-02-22-3 od 28. studenog 2022.g.) i članku 6. Pravilniku o upisu djece i ostvarivanju prava i obveza korisnika usluga Dječjeg vrtića „Krijesnica“ (KLASA: 601-03/23-01/01, URBROJ: 2186-169-01-23-1 od 13. ožujka 2023.g.) Dječji vrtić „Krijesnica“ objavljuje:

O G L A S

za upis djece u program Dječjeg vrtića  „Krijesnica“

za pedagošku godinu 2024./2025.

1. VRSTA PROGRAMA I ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA UPIS DJECE

Pozivaju se roditelji/staratelji djece, na podnošenje zahtjeva za upis djeteta u redoviti 9 satni program Dječjeg vrtića „Krijesnica“za pedagošku godinu 2024./2025.

U Vrtić se primaju predškolska djeca od navršenih 36 mjeseci života do polaska u osnovnu školu, odnosno djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2018. godine do 30. lipnja 2022. godine.

Rok za podnošenje  Zahtjeva za upis s priloženom dokumentacijom dostavlja se Dječjem vrtiću „Krijesnica“ od  6.-17. svibnja 2024. godine putem:

• poštom na adresu: Dječji vrtić „Krijesnica“, Ulica Vladimira Nazora 3a, Mali Bukovec
  • osobno u poštanski sandučić Vrtića.

Obrazac Zahtjeva za upis djeteta u Dječji vrtić u „Krijesnica“ dostupan je na internet stranici www.vrtic-krijesnica.hr  i u Dječjem vrtiću „Krijesnica“.

1. DOKUMENTACIJA ZA UPIS DJECE

Zahtjevu za upis potrebno je obavezno priložiti:

1. rodni list djeteta,
  2. preslike osobnih iskaznica roditelja/staratelja,
  3. uvjerenje o prebivalištu djeteta ( ne starije od 30 dana od dana podnošenja Zahtjeva)
  4. uvjerenje o prebivalištu roditelja/staratelja ( ne starije od 30 dana od dana podnošenja Zahtjeva)
  5. potvrdu nadležnog pedijatra/liječnika o obavljenom sistematskom zdravstvenom pregledu djeteta
  6. preslika knjižice cijepljenja/knjižica imunizacije

Roditelji/staratelji koji se pozivaju na neki od kriterija za ostvarivanje prednosti Zahtjevu za upis dužni su priložiti dokumentaciju i dokaze o činjenicama bitnim za ostvarivanje prednosti pri upisu:

-za dijete roditelja žrtava i invalida Domovinskog rata:

• Rješenje o priznatom statusu,

-za dijete zaposlenih roditelja:

• Potvrda poslodavca o zaposlenju (za oba roditelja),

-za dijete s teškoćama u razvoju:

• Rješenje prvostupanjskog tijela vještačenja za dijete, medicinska dokumentacija,

-za dijete samohranog roditelja:

• Smrtni list preminulog roditelja, potvrda o nestanku drugog roditelja ili rješenje Centra za socijalnu skrb kojim se dokazuje da roditelj sam skrbi i uzdržava dijete,

-za dijete koje živi samo s jednim roditeljem (jednoroditeljska obitelj):

• Presuda o razvodu braka ili drugi dokaz da drugi roditelj ne živi u zajedničkom kućanstvu,

-za dijete u udomiteljskim obiteljima:

• Rješenje/potvrda Centra za socijalnu skrb,

-za dijete roditelja koji primaju doplatak za djecu:

• Rješenje o priznavanju prava na doplatak za dijete,

-za dijete osobe s invaliditetom:

• Potvrda o upisu u Hrvatski registar osoba s invaliditetom,

-za  dijete roditelja korisnika zajamčene minimalne naknade:

• Rješenje Centra za socijalnu skrb.

1. ROK I MJESTO OBJAVE REZULTATA UPISA

Rezultati upisa, privremena upisna lista objavit će se na oglasnoj ploči i internet stranici Dječjeg vrtića „Krijesnica“  najkasnije do 31. svibnja 2024. godine putem numeracijskih šifri.

Dječji vrtić „Krijesnica“ će pisanim putem (poštom) ili putem maila izdati roditelju/staratelju numeracijsku šifru i termin za inicijalni razgovor s roditeljem/starateljem uz nazočnost djeteta sa stručnom službom vrtića.

Cjelokupna predana dokumentacija ostaje u vlasništvu Dječjeg vrtića „Krijesnica“, uz obvezu čuvanja istih u skladu s propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka odnosno zaštitu i obradu arhivskog i registraturnog gradiva.

1. UPISI

Upisi će se vršiti u Dječjem vrtiću „Krijesnica“ od  24. do 28. lipnja 2024. godine.

KLASA: 601-06/24-01/02

URBROJ: 2186-169-02-24-5