Sukladno Pravilniku o upisu djece i ostvarivanju prava i obveza korisnika usluga Dječjeg vrtića „Krijesnica“ ( KLASA: 601-01/20-01/08, URBROJ: 2186/174-01-20-1) Dječji vrtić „Krijesnica“ objavljuje

O G L A S

za upis djece u program Dječjeg vrtića  „Krijesnica“ Mali Bukovec

za pedagošku godinu 2022./2023.

Pozivaju se roditelji djece koja će do 1. rujna 2022. navršiti najmanje 36 mjeseca, na podnošenje zahtjeva za upis  djeteta u program Dječjeg vrtića „Krijesnica“ u 2022./2023. godini za:

- 9 satni program (cjelodnevni redoviti program).

Obrazac Zahtjeva za upis djeteta u Dječji vrtić u „Krijesnica“ dostupan je na internet stranici

www.vrtic-krijesnica.hr  i u Dječjem vrtiću „Krijesnica“.

Zahtjevu za upis potrebno je obavezno priložiti:

- rodni list djeteta

- preslike osobnih iskaznica roditelja/staratelja

- uvjerenje o prebivalištu djeteta

- uvjerenje o prebivalištu roditelja/staratelja

-kopija knjižice cijepljenja djeteta

-potvrdu nadležnog liječnika o obavljenom sistematskom zdravstvenom pregledu djeteta

Zahtjevu za upis se može priložiti (ukoliko su ispunjeni uvjeti za olakšice za sufinanciranje utvrđeni Odlukom o utvrđivanju mjerila za naplatu korisnicima usluga Dječjeg vrtića „Krijesnica“):

• Samohrani roditelj (ovjerenu izjavu javnog bilježnika samohranog roditelja djeteta da dijete uzdržava samo bez pomoći drugog roditelja pod materijalnom i kaznenom odgovornošću ili rješenje o razvodu braka, smrtni list za preminulog roditelja ili potvrda o nestanku drugog roditelja)
  • Valjanu liječničku dokumentaciju kojom se dokazuje 80% i više invalidnosti

roditelja/staratelja

Prednost pri upisu imaju djeca prema redoslijedu kriterija:

• djeca s prebivalištem na području Općine Mali Bukovec i Općine Veliki Bukovec
  • djeca roditelja žrtava i invalida Domovinskog rata
  • djeca iz obitelji s troje ili više djece
  • djeca zaposlenih roditelja
  • djeca s teškoćama u razvoju
  • djeca samohranih roditelja
  • djeca u udomiteljskim obiteljima
  • djeca u godini prije polaska u osnovnu školu
  • djeca roditelja koji primaju doplatak za djecu

Odgovarajući dokaz prednosti pri upisu mora se priložiti Zahtjevu za upis.

Ako se sva prijavljena djeca mogu upisati, kriteriji prednosti neće se primjenjivati.

Rok za podnošenje  Zahtjeva za upis s priloženom dokumentacijom dostavlja se Dječjem vrtiću „Krijesnica“  od 2.-20. svibnja 2022. godine:

• poštom na adresu: Dječji vrtić „Krijesnica“, Ulica Vladimira Nazora 3a, Mali Bukovec
  • osobno u poštanski sandučić Vrtića.

Nakon predaje Zahtjeva za upis i dokumentacije, roditelji/skrbnici telefonski ili putem maila dobivaju numeracijsku šifru za dijete koja će služiti za objavu popisa upisane djece.

Cjelokupna predana dokumentacija ostaje u vlasništvu Dječjeg vrtića „Krijesnica“, uz obvezu čuvanja istih u skladu s propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka odnosno zaštitu i obradu arhivskog i registraturnog gradiva.

Rezultati upisa objavit će se na oglasnoj ploči i internet stranici Dječjeg vrtića „Krijesnica“ putem numeracijskih šifri u roku 15 dana od isteka roka za dostavu Zahtjeva.

Upisi će se vršiti u Dječjem vrtiću „Krijesnica“ 0d  27. do 30. lipnja 2022. godine.

Mali Bukovec, 11. travnja 2022.

Dječji vrtić „Krijesnica“

Mali Bukovec